Luční Dům

2 luxusní horské byty ve Špindlerově Mlýně

 • 87 m²

  120 m²

  Rozloha
 • 1

  1

  Koupelna
 • 2

  3

  Ložnice
 • prodáno

  prodáno

O PROJEKTU

Luční dům představuje neopakovatelnou příležitost pořídit si luxusní bydlení v nejprestižnějším českém rekreačním středisku. Český Aspen, jak bývá Špindlerovu Mlýnu přezdíváno, patří k nejlukrativnějším lyžařským rezortům střední Evropy. Novostavba bytového domu situovaná blízko centra města nabízí poslední dva exkluzivní byty k prodeji.

Moderní byty nabízejí luxus s odkazem k tradici

Základní myšlenkou stavby Lučního domu bylo vybudovat zajímavý moderní dům s komfortně, logicky a zejména účelně navrženými byty. Přitažlivost místa s odkazem na historii a slávu někdejšího stejnojmenného hotelu byla zavazující, motivující a inspirující zároveň. Nově vzniklé apartmány a luxusní studia mají svým majitelům poskytnout v první řadě dokonalé zázemí umocněné fascinujícími výhledy do malebné krkonošské krajiny. Značná pozornost byla věnována provedení společných prostor domu. Chodby, recepce i funkční zázemí objektu připomínají luxusní hotel a zároveň vyvolávají pocit útulnosti. V projektu je navržen dostatečný počet vnitřních garážových stání i sklepů. Když k celkovému pojetí stavby zpracované s důrazem na detail přičteme kouzlo místa, patří Luční dům právem k tomu nejlepšímu, co dnes Špindlerův Mlýn nabízí.

Projekt je situován v jedinečné lokalitě blízko centra města, kde byl v roce 1876 vystavěn hotel Wiesenhaus – Luční dům podnikatele Hollmana. Ten měl podobu honosné několikapatrové budovy se secesními prvky na fasádě, dřevěnými ornamenty, s úchvatným interiérem. Luxus umocňovaly dřevěné kazetové obklady stěn a stropů, vysoká kachlová kamna, překrásné secesní lustry a nábytek dodaný firmou Thonet.

LOKALITA

Špindlerův Mlýn patří mezi nejprestižnější lyžařská a rekreační střediska v České republice. Je situován 150 km (cca 2 hodiny jízdy autem) z centra Prahy. Nabízí výjimečné klimatické podmínky, rozmanitou horskou přírodu a široké možnosti sportovního vyžití. To jsou hlavní důvody, proč se tento – původně především zimní rezort – stal celoročně navštěvovanou lokalitou oblíbenou i u těch nejnáročnějších zákazníků. Luční dům je situován v oblasti širšího centra mezi náměstím a dolní stanicí lanové dráhy na Medvědín.

O Špindlerově Mlýně se již ve starší literatuře hovoří jako o “perle Krkonoš”, především pro jeho jedinečnou polohu v centrální části krkonošského masívu. Původně hornická a dřevorubecká osada začala být na konci osmnáctého století nazývána svým jménem podle mlýna rodu Špindlerů, postaveného na Labi. Jedno z centrálních krkonošských údolí je také místem, kde prožil značnou část svého života světoznámý spisovatel Franz Kafka.

 

Mám zájem


*povinný údaj