Byt, Praha 1 – Staré Město

Ref: 0139

 • 190 m²

  Výměra
 • 18 m²

  Terasa
 • 4

  Ložnice
 • 2

  Koupelny
 • 29 850 000

O NEMOVITOSTI

Atypický podkrovní mezonet o rozloze 190 m² v samém srdci historického Starého Města v Dušní ulici se nachází ve čtyřpatrovém nárožního domu sousedícího s ulicí Dlouhou, Staroměstským náměstím a jen pár kroků od luxusní Pařížské ulice. Zrekonstruovaná budova zaujme původními novobarokními a secesními prvky i kvalitní uměleckořemeslnou výzdobou.

Byt disponuje nevšední dispozicí, která podtrhuje kouzlo podkrovního bydlení. Dřevěné trámy, parkety a střešní okna s fascinujícími výhledy na panorama stověžaté Prahy dotváří neopakovatelnou atmosféru. Z kuchyně je přímý vstup na západně orientovanou terasu s plochou 16m². Podkroví bylo vybudováno v roce 1996 a prošlo částečnou rekonstrukcí v roce 2013. Dominuje mu velkorysý obývací prostor s krbem a obytnou věží. Nabízí plně vybavenou kuchyňskou linku s moderními vestavěnými spotřebiči, čtyři ložnice, dvě koupelny s vanou a toaletou a dostatek úložných prostor.

Dispozici bytu lze libovolně přestavět a kompletně rekonstruovat dle vlastních představ, jak ilustrují vizualizace přiložené ve fotogalerii. K bytu náleží sklep a v domě je nový moderní výtah. Parkovat lze na modré zóně, případně je možnost pronajmout si parkovací místo v hotelu Intercontinental.

LOKALITA

Dušní ulice, spojnice mezi nábřežím Na Františku a Dlouhou ulicí, nese své jméno podle tehdejšího kostela sv. Ducha z roku 1346, jehož území bývalo jádrem Židovského Města pražského. Dnes je tato část Starého Města spojována s nejprominentnějšími nákupy v Pařížské ulici a designovými obchody, s butiky módních návrhářů spolu s útulnými kavárnami a uměleckými galeriemi.

Mám zájem