Platnéřská

Atraktivní byt na Starém Městě

  • 143 m²

    Rozloha
  • 2

    Ložnice
  • 2

    Koupelny
  • 24 000 000

O PROJEKTU

Reprezentativní adresa a sídlo firmy nebo luxusní bydlení v historickém centru Prahy. Jedno s druhým se nevylučuje. Byt v Platnéřské ulici je momentálně zařízen pro podnikání, zrovna tak je ale připraven proměnit se v atraktivní bydlení.

Prostor ve čtvrtém nadzemním podlaží v Platnéřské ulici 87/7 nabízí přes 143 m² obytné plochy. Dům byl postaven v roce 1895, jeho základy však sahají daleko do historie. Pochází z dob, kdy platnéři na Starém Městě vyráběli rytířská brnění. A stavba má dodnes ambici zaujmout. Upoutají například majestátní kované dveře, oddělující shon velkoměsta od zdobené vstupní chodby s malovaným stropem. Budova prošla celkovou rekonstrukcí, jejíž cílem bylo zachovat maximum původních prvků.

Z reprezentativní vzdušné chodby se otevírá přímý vstup do čtyř z pěti pokojů včetně kuchyně propojené se společenským prostorem. V největší, rohové místnosti najdete dobovou repliku krbu. Tento hlavní pokoj nabízí i výhledy na blízkou Vltavu, Pražský hrad či neorokokové průčelí Colloredo-Mansfeldského paláce. Dva zbývající pokoje disponují separátními koupelnami. Bytová jednotka je vybavena alarmem a napojena na pult centrální ochrany.

LOKALITA

Platnéřská ulice se vine od břehu Vltavy k Mariánskému náměstí. Je jednou z nejstarších v Praze, byť nikdy nebyla tak živou tepnou jako třeba nedaleké Celetná či Karlova. V minulosti spojovala tržiště na dnešním Staroměstském náměstí s tehdejším brodem přes Vltavu.

Jméno dali místu platnéři, kteří zde už ve 14. století vyráběli rytířskou zbroj. Předtím se ulice jmenovala Ostrožní nebo Ostrožná. Slavnou minulost dlouho připomínala socha rytíře v brnění na průčelí jednoho z domů. Přezdívalo se jí Železný muž. Dnes už je k vidění jen ve stálé expozici Muzea hlavního města Prahy.

Zvláštní kouzlo si Platnéřská udržela po staletí. Ale stejně tak, jak inspirativní je pro svou historii, představuje ideální místo i pro metropolitní život. Poloha jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí jí garantuje příslušnost ke kulturnímu i gastronomickému centru města. Stačí několik kroků a můžete vybírat z nepřeberného množství historických pamětihodností, stejně jako vyrazit do divadel, na koncerty nebo do některé z vyhlášených restaurací.

Mám zájem


*povinný údaj