Penthouse Platnéřská

Ref: 0107

  • 242 m²

    Rozloha
  • 2

    Ložnice
  • 3

    Koupelny
  • Na vyžádání

O PROJEKTU

Vychutnávat si na terase nad Starým městem večeři při svíčkách. Mít stověžaté město jako na dlani. Na Karlův most dojít za pár minut. Těmito benefity disponuje mimořádný podkrovní byt na adrese Platnéřská 87/7, nabízející kombinaci romantického, historického i moderního bydlení. Aktuálně řešen jako velkorysý 3+kk, možnost úpravy dispozice na 4+1.

Atraktivní mezonet se nachází v šestém a sedmém patře činžovního domu, na rohu ulic Platnéřská a Křížovnická. Byl vystavěn v roce 1895, ale jeho základy pamatují ještě dobu, kdy platnéři ve svých dílnách vyráběli jednotlivé části rytířských brnění. Stačí otevřít dveře a dýchne na vás slavná minulost i současnost české metropole.

Atypicky řešený byt nabízí 242 m2 obytné plochy rozložených do dvou pater. Nechybí pracovna, tři koupelny, velká ložnice, samostatná šatna nebo více než stometrový obývací pokoj s na míru vyrobenou kuchyní. Výjimečná je dvojice teras zapuštěných do střechy domu. Můžete si z nich dopřávat jedinečné výhledy na město včetně toho, jenž vévodí nejžádanějším pohlednicím metropole. Snídaně servírovaná s výhledem na Pražský hrad se hned tak nepřejí.

Byt prošel v roce 2002 kompletní rekonstrukcí, jejímž výsledkem je účelně řešený prostor. Pozornost zaslouží například koupelnové obložení ze zeleného a růžového mramoru, travertinová podlaha nebo zakázkový nábytek z masivního dřeva. Mezonet je plně klimatizován a nechybí integrovaný systém ochrany domu, napojený na pult centrální ochrany.

LOKALITA

Platnéřská ulice se vine od břehu Vltavy k Mariánskému náměstí. Je jednou z nejstarších v Praze, byť nikdy nebyla tak živou tepnou jako třeba nedaleké Celetná či Karlova. V minulosti spojovala tržiště na dnešním Staroměstském náměstí s tehdejším brodem přes Vltavu.

Jméno dali místu platnéři, kteří zde už ve 14. století vyráběli rytířskou zbroj. Předtím se ulice jmenovala Ostrožní nebo Ostrožná. Slavnou minulost dlouho připomínala socha rytíře v brnění na průčelí jednoho z domů. Přezdívalo se jí Železný muž. Dnes už je k vidění jen ve stálé expozici Muzea hlavního města Prahy.

Zvláštní kouzlo si Platnéřská udržela po staletí. Stejně tak, jak inspirativní je pro svou historii, představuje ideální místo i pro metropolitní život. Poloha jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí ji řadí ke kulturnímu i gastronomickému centru města. Stačí několik kroků a můžete vybírat z nepřeberného množství historických pamětihodností, stejně jako vyrazit do divadel, na koncerty nebo do některé z vyhlášených restaurací.

Mám zájem