Míšeňská 7

Velkorysá rezidence na Malé Straně

  • 242 m²

    Rozloha
  • 4

    Ložnice
  • 3

    Koupelny
  • PRODÁNO

O PROJEKTU

Rezidenci Míšeňská najdete snadno. Leží v samém srdci Prahy, zároveň stranou zájmu turistů i spěchajících Pražanů. Její historie sahá až do roku 1708, kdy po rozdělení Thunovské zahrady byly postaveny domy U modré podkovy a U zeleného pole. Osud obou staveb spojila unikátní rekonstrukce z roku 2012, která dala vzniknout neobyčejnému bydlení pro tu nejnáročnější klientelu.

Barokní skvost ve stínu Karlova mostu

Povrzávající domovní znamení prozrazující něco víc o původních majitelích domů. Křivolaké uličky, v nichž jízda autem připomíná hru na slepou bábu. Malé obchůdky, z jejichž dveří na vás prodavači volají jménem. Bydlení v centrech měst má svá specifika, na která se ovšem zvyká až neobyčejně lehce. Pokud vás láká říkat doma místu, kam ostatní jezdí jen na dovolenou, je Rezidence Míšenská bydlením právě pro vás.

Unikátní dvojice barokních vil naplňuje ty nejromantičtější představy o exkluzivním bydlení. Jejich nedávná přestavba proběhla s maximálním důrazem na zachování všech původních konstrukcí a detailů tak, aby co možná nejvíce vynikla zručnost a šikovnost našich předků. V rezidenci je tak možné narazit třeba na původní pískovcové dveřní zárubně, historické sklepní prostory jako stvořené pro privátní vinotéku nebo unikátní balkon umožňující vystoupit nad proslulá malostranská nádvoří. Že úcta k postupům dávných mistrů se nijak nevylučuje s nároky na moderní bydlení dokládá zařízení interiéru. Masivní dubové podlahy kontrastují s prvky z mramoru Gialo Atlantida doplněnými benátským štukem. Exkluzivní sanita značek Antonio Lupi, Catalano či Duravit dá každému dnu prožitému doma punc výjimečnosti. O komfort bydlení se stará v podhledech integrovaná klimatizace, sofistikovaný systém osvětlení, pečlivě navržený a na míru vestavěný nábytek nebo digitální řízení domácností BTicino. Garantujeme, že dispoziční uspořádání a prostorová velkorysost této rezidence o čtyřech ložnicích splní představy bydlení těch nejnáročnějších klientů.

LOKALITA

Ulice Míšenská je prý vůbec nejzachovalejším barokním koutem Prahy. Kroutí se v místech, kde se návštěvníci i obyvatelé Malé Strany tak rádi ztrácejí a opět nacházejí. Vyhledávaná, přesto pozapomenutá. Klidná, ale plná života. Okouzlující. Začíná jen pár kroků od Karlova mostu, aby své návštěvníky dovedla až k soutoku Vltavy s Čertovkou. Je to z ní jen pár minut chůze na Malostranské náměstí, Kampu nebo do Valdštejnské zahrady. Leží na dohled Karlova mostu či Pražského hradu. V jejím okolí vyrostlo v posledních letech mnoho z nejvyhlášenějších pražských podniků. Každý den cestou domů tak lze přemýšlet, zda se zastavit ve vyhlášeném Vinografu, ochutnat domácí kuchyni v Lokálu nebo si dopřát jeden z téměř sta druhů koňaků v baru roku 2013 U staré studny.

Mám zájem


*povinný údaj