Vila Peroutkova, Praha 5 – Malvazinky

Ref: 0122

Tabulka bytů

Číslo bytu Patro Dispozice Výměra Zahrada Terasa Parkování Cena PDF
retail - 100 M2 0 M2 0 M2 Ne Na vyžádání Stáhnout
1 1 5 + kk 197 M2 204 M2 2.5 M2 Ano Na vyžádání Stáhnout
2 2 4+kk 171 M2 0 M2 5 M2 Ano Na vyžádání Stáhnout
3 3 3+kk 162 M2 0 M2 21 M2 Ano Na vyžádání Stáhnout
4 4 2+1 107 M2 0 M2 55 M2 Ano Na vyžádání Stáhnout

O PROJEKTU

Projekt Vila Peroutkova, který vzniká díky kompletní rekonstrukci historické vily z 30tých let, se nachází v atraktivní pražské vilové čtvrti Malvazinky. Nabízí velkorysé bydlení pro milovníky funkcionalistického stylu. Díky citlivému skloubení původní architektury s moderní nástavbou si Vila Peroutkova zachovává nadčasový charakter, geometrickou jednoduchost a současně své dobové génius loci. Ve společných prostorách zůstává původní terrazzo, byty disponují stylovými balkony a charakteristickým prvkem je rovněž prosklený rizalit v prvním a druhém patře. Zařizovací předměty a vybavení jsou vybírány s ohledem na historii stavby a dobovou architekturu.

Vila nabízí 1 nebytový prostor v přízemí, 4 velkoryse navržené byty s individuálním charakterem a komfortní parkování. Benefitem projektu  je, že každá z jednotek zabírá vždy celé podlaží domu a nabízí tak naprosté soukromí.

Atraktivní zejména pro rodiny s dětmi je byt situovaný v prvním patře,  který má samostatný vstup na privátní sekci zahrady o rozloze 200 m². Byty ve druhém a třetím nadzemním podlaží zaujmou prosluněnými obývacími pokoji s jídelnou a okny na tři světové strany. Penthouse v nové nástavbě se pyšní terasou s rozlohou 55 m², ze které se otevírají výhledy na celé hlavní město.

LOKALITA

Malvazinky jsou klidnou rezidenční lokalitou vhodnou jak pro rodiny s dětmi, které využijí množství zeleně, tak mladé páry, jež láká bohaté sociální a kulturní vyžití nedalekého Smíchova. Svahy Malvazinek v dřívějších dobách pokrývaly vinice, s rozšiřováním Prahy však vinná réva musela ustoupit zástavbě. Oblíbená čtvrť pojmenovaná po malostranském měšťanovi Tomáši Malvazym, který zde v roce 1628 založil usedlost Malvazinka, si dodnes uchovala poklidnou prvorepublikovou, až lázeňskou atmosféru. Podtrhují ji obrovské zelené plochy včetně parku Santoška nebo Pavího vrchu.

Procházka ulicemi Malvazinek připomíná exkurzi za klenoty meziválečné vilové architektury: pod stylovými stavbami jsou podepsáni autoři jako Jan Gillar, Ernst Mühlstein nebo Adolf Loos. Zajímavým kontrastem k honosným vilám je unikátní kolonie barevných dělnických minidomků. Útulné místo, kde na každém rohu dýchá historie, okouzlilo i herečku Aňu Geislerovou, která zde žije.

Rodiny s malými dětmi mají v bezprostřední blízkosti školku, základní školu, ordinaci pediatra, množství hřišť a další infrastruktury. Pro tenisty jsou zde kurty TJ Santoška, milovníci bruslení mohou vyrazit na zimní stadion Nikolajka a golfisté na devítijamkové hřiště Golf Club Praha. Přímo ve vedlejším domě je příjemná restaurace se zahrádkou Na Vinici a k nákupům zvou obchodní centra Anděl, Nový Smíchov či Galerie Butovice.

Mám zájem