Prvorepubliková vila s rozsáhlými pozemky, Praha-východ, Mnichovice

Prvorepubliková vila s rozsáhlými pozemky, Praha-východ, Mnichovice

Prvorepubliková vila s rozsáhlými pozemky, Praha-východ, Mnichovice

ID: 0769

 • Obytná plocha 562 m²
 • Terasy 190 m²
 • Pozemky 11 132 m²
 • Koupelna 3
 • Ložnice 7
 • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

 • Venkovní bazén
 • Pozemky 1 ha
 • Park
 • Jezírko
 • Terasy a balkóny

Další informace o nemovitosti

Czech Republic Sotheby’s Int. Realty nabízí k prodeji prvorepublikovou vilu vybudovanou ve 30. letech 20. století, která se nachází v Mnichovicích na pozemku s přírodním parkem a jezírkem o celkové rozloze 11 132 m². 

Tato historická vila s jedinečným géniem loci byla vybudována v roce 1933 podle plánů architekta Jaroslava Maška a sloužila jako letní sídlo rodiny lékaře. Dům byl navržen ve stylu tradiční vilové architektury, který nebral ohled na dobové avantgardní proudy, ale důraz byl kladen na vyváženou harmonii a reprezentativní styl. Současný vlastník zachoval původní architekturu budovy včetně velkorysých interiérů či exteriérových prvků doplněných o měděnou střechu či venkovní bazén.

Vila dýchá atmosférou 30. let minulého století a rozkládá se na čtyřech podlažích. Dispozičně je rozčleněna na první patro, které je zapuštěno do svahu a nabízí dvě kuchyně, reprezentativní sál s krbem a zimní zahradu. Druhé podlaží je charakterizováno dvěma místnostmi, z nichž jedna je orientována na jihovýchod a byla zamýšlena jako reprezentativní pracovna. Třetí podlaží nabízí dvě oddělené místnosti a dva balkóny a poslední patro další dvě ložnice. 

Součástí mírně svažitého pozemku je udržovaný přírodní park s původními stromy vysázenými při stavbě vily, les se dvěma altány a jezírko.

Nemovitost je ve stavu ke kompletní rekonstrukci, při níž se otevírá možnost využít potenciál rozlehlých pozemků.
 

Lokalita - Praha-východ, Mnichovice

Město Mnichovice se nachází v okrese Praha-východ, ve Středočeském kraji. Rozkládá se přibližně 25 km jihovýchodně od centra Prahy a 8 km od města Říčany. Mnichovice jsou městem s dlouhou historií sahající do vrcholného středověku a nabízejí nádhernou přírodní krajinu, jež byla vzorem malíře a spisovatele Josefa Lady. Město nabízí komplexní občanskou vybavenost: mateřskou a základní školu, obchody, restaurace, zdravotní středisko, lékárnu, poštu, dva kostely, dětská hřiště, sportoviště, knihovnu či lyžařský a sportovní areál. Ve městě jsou pravidelně jsou pořádány tradiční kulturní a sportovní akce, na které jsou zváni místní obyvatelé i návštěvníci. K významným akcím patří především Mariánská pouť nebo turistický pochod Po stopách kocoura Mikeše. Mnichovice nabízí vynikající dopravní dostupnost, napojení na dálnici D1 je vzdálené jen 4 km či vlakové nádraží.

Nemovitost na mapě

Prvorepubliková vila s rozsáhlými pozemky, Praha-východ, Mnichovice