Zámek, Střední Čechy

ID: 0164
  • 900 m²

    Výměra zámku
  • 6 600 m²

    Stavební plochy
  • 52 200 m²

    Park
  • Na vyžádání

O NEMOVITOSTI

Prčický zámek, v obci Sedlec – Prčice v okrese Příbram, je v současné době využíván jako ubytovací zařízení pro soukromé oslavy, akce a svatby. Jedná se tak o ideální investiční příležitost zejména pro oblast hotelnictví. Nabízí plně vybavenou kuchyň, bar a společenskou místnost v přízemí. Ve dvou nadzemních podlaží se nachází několik pokojů a apartmánů. Součástí zámeckého areálu je 460ha lesních ploch a 160ha orné půdy, vodních ploch a zeleně. Udržovaná zahrada včetně rybníků vybízí k pořádání společenských nebo sportovních akcí. Během posledních let se zde pořádaly například konzerty, soukromý rybolov nebo zámecký hon.

Vstupní hala se starobylým barokním portálem se vypíná až do druhého podlaží a je zaklenuta stropem s barokní freskou rámovanou štukami. Ze stropu je zavěšen lustr z konce 19. století. Ze stejného období pochází i dřevěný obklad haly odkud po několika schodech sestoupíte do přízemí zámku se společenskou halou, kuchyní a barem. Tyto prostory patří k nejstarší části zámku. Pocházejí z několika období, což je patrné z typického zaklenutí stropů z období gotiky, renesance a baroka. Dřevěné barokní schodiště vede do prvního a druhého obytného poschodí. Všechny pokoje jsou vybaveny včetně vlastní koupelny.

Historie

Zámek je historickou památkou jejíž původ sahá až do 12. století. Z této doby se dochovala první zmínka o tvrzi, která byla “prčená”, tedy postavená z prkýnek a vznikl název nejen zámku, ale i celé obce. V průběhu existence vystřídalo zámek několik různých majitelů, podrobil se přestavbám, odolal požáru a s obtížemi přežil devastaci během znárodnění. Od roku 1996, kdy byl navrácen potomkům původního majitele se za podpory Ministerstva kultury pracuje na obnově zámeckého areálu i návratu společenského života do obnovených prostor.

LOKALITA – Střední Čechy, Prčice

Město Sedlec-Prčice se nachází ve středních Čechách v okrese Příbram a v současnosti je zřejmě nejvíce proslulé pořádáním tradičního pochodu Praha-Prčice. Sportovního vyžití je v okolí ale mnohem více. Za nedalekým kopcovitým masivem Českého Meránu se nalézá jedno z nejkrásnějších golfových hřišť Čertovo Břemeno. Také nedaleký Skiareál Monínec je vyhlášeným místem v okolí. Cesta z Prahy zabere hodinu jízdy autem.

Mám zájem