Činžovní dům, Praha 1 – Malá Strana

ID: 0180
  • 970 m²

    Výměra
  • Na vyžádání

O NEMOVITOSTI

Historický měšťanský dům, který je nyní využíván jako Hotel Červený Lev, se nachází ve starém centru Prahy na Malé Straně, přímo na Královské cestě v bezprostřední blízkosti hlavní vstupní brány do Pražského hradu a pouhé tři minuty chůze od Karlova mostu.

První historické písemné záznamy o budově pocházejí z 15. století. Z období gotiky se zachovaly sklepní prostory a renesanci představují malované trámové stropy v restauraci a pokojích. V letech 1994 – 1995 proběhla náročná rekonstrukce při níž byly pečlivě zrestaurovány všechny historické prvky. Autentičnost historie je zdůrazněna i originály starožitného nábytku vybíraného s pečlivým přístupem k individualitě jednotlivých pokojů.

Dvě podzemní podlaží budovy jsou využívány jako bar a vinárna. Na 1. NP je situována restaurace se salonkem a terasou ve dvoře budovy. V létě je možnost využívat i předzahrádku v Nerudově ulici. Pokoje jsou umístěny od 2. NP do 5. NP s pěti dvoulůžkovými pokoji a třemi apartmány, každý se čtyřmi lůžky. ²

LOKALITA

Nerudova ulice stoupá po staré Královské cestě od Malostranského náměstí směrem k Pražskému Hradu. Dříve sloužila jako hlavní tepna Malé Strany ke Strahovskému klášteru. Dnes je jednou z turisticky nejvyhledávanějších částí Prahy, plná malebných kaváren, restaurací a obchůdků. Na konci kopce se ulice rozděluje do ulice Úvoz s překrásnými výhledy a na Radnické schody směřující k Hradčanskému náměstí.

Mám zájem