Byty, Praha 1 – Staré Město

ID: 0125_C

Tabulka bytů

Číslo bytu Patro Dispozice Výměra Parkování Cena Status PDF
C1 P Shell and core 231 M2 Ano Na vyžádání Na prodej
C2 1 Shell and core 216 M2 Ano Na vyžádání Prodáno
C3 2 Shell and core 223 M2 Ano - Na prodej
C4 3 Shell and core 274 M2 Ano Na vyžádání Na prodej

O NEMOVITOSTI

Obecní Dvůr představuje koncept luxusního bydlení v srdci pražského Starého Města. Přeměna historického klenotu na 12 exkluzivních rezidencí proběhla pod taktovkou renomovaného španělského architekta Ricarda Bofilla a spojuje v sobě moderní standardy bydlení, nejkvalitnější materiály a historické prvky původní budovy. Jedná se o uzavřenou rezidenční komunitu poskytující svým obyvatelům maximální soukromí a bezpečí. Samozřejmostí je podzemní parkoviště, privátní areál dvora plný zeleně, recepce s nepřetržitým provozem a nejnovější bezpečnostní technologie v rámci celého areálu.
Rezidenční komplex Old Town Court se skládá ze tří částí – A, B a C. Každá ze tří částí je svou architekturou i charakterem bydlení naprosto jedinečná, společně se však doplňují a harmonicky zapadají do okolní zástavby. Díky nově postavené budově A vznikl soukromý areál dvora plný zeleně výhradě pro obyvatele objektu. Interiéry jsou vybaveny nejmodernějšími a sofistikovanými technologiemi, a zároveň poskytují plnou flexibilitu pro individuální úpravy vnitřního uspořádání i materiálového řešení budoucích majitelů.

Budova C: Historické bydlení s géniem loci

Tato část projektu je součástí původní historické zástavby a představuje ideální typ bydlení pro ty, kteří ocení všudypřítomný nádech bohaté historie a tradiční styl. Rekonstrukce probíhala s důrazem na zachování původních architektonických prvků a detailů, jakými jsou například klenuté stropy, špaletová okna, vysoké stropy či odhalené trámoví v podkrovním bytě. Velká péče byla věnována také společným prostorám domu, které dýchají dobovým géniem loci. Byty v této části komplexu mají přístup ke všem výhodám rezidenčního komplexu, jakými jsou podzemní parkování a recepce s nepřetržitým provozem přes budovu A.

  • uzavřená rezidenční komunita
  • nádech historie
  • původní architektonické prvky
  • podzemní parkoviště, privátní areál dvora
  • recepce s nepřetržitým provozem
  • nejnovější bezpečnostní technologie

HISTORIE

Historie Obecního Dvora se začala psát v druhé polovině 15. století. V průběhu 19. a 20. století unikla většina budov jako zázrakem demolici v rámci radikální přestavby a modernizaci města. Obecní Dvůr kombinuje historické slohy od renesance přes baroko až po neoklasicismus a je tedy i nyní živoucím důkazem architektonického rozvoje města Prahy. Za dobu své existence plnil Obecní Dvůr řadu funkcí především provozního charakteru, sloužil například jako Královská požární zbrojnice. Milovníci literatury mají tuto oblast spojenou s příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara jako „pražská Stínadla“. Dnes je komplex dvora oázou v soukromí v historickém centru města a ideálním místem pro rodinné bydlení.

LOKALITA – Praha 1, Staré Město

Nejprestižnější část Prahy je definována ulicemi Pařížská, Dlouhá, Kozí a Bílkova. Právě zde se v tichém zákoutí ukrývá Obecní Dvůr, obklopen ikonickými památkami a malebnými náměstíčky. Z tiché soukromé zahrady vstoupí jeho obyvatelé přímo do pulzujících uliček Starého Města, které nabízejí nespočet šarmantních kaváren, gurmánských restaurací a specializovaných obchůdků rozesetých v dlážděných uličkách.

Mám zájem