Historický dům, Rakousko – Kitzbühel

ID: 273
 • 266 m²

  Výměra
 • 2

  Parking
 • 105 800 000

O PROJEKTU

„Modrý dům“ je historická městská budova stojící v centru Kitzbühelu, jejíž vnější stěna je vedena podél historické městské zdi, vedle starého soudního dvora. Vzhledem k této historické poloze se odhaduje, že dům byl postaven před 500 až 700 lety. Stavební konstrukce domu je stále v dobrém stavu, ovšem vnitřní prostory bude zapotřebí kompletně zrekonstruovat.
Na podobu rekonstrukce již existuje projekt, který dům citlivě rozšiřuje a zohledňuje jeho místní historické zachování. Tento plán byl již předložen stavebnímu úřadu v Kitzbühelu a nutné stavební povolení, které je pro rekonstrukci potřeba, je již součástí kupní ceny.
V tuto chvíli je vchod do domu veden přímo z úrovně ulice, ale v projektu je plánováno ho otevřít pomocí francouzských oken směrem na Gänsbachgasse a uvolnit tak přízemí a suterén maloobchodnímu prodeji. Ze dvou horních pater a podkroví mají vzniknout byty. Velká 50 m² terasa v prvním patře je orientována na západ a je z ní nádherný výhled na sjezdovku Streif a dále až na Kirchberg. K domu má náležet také parkování pro 2 auta, které lze získat povolením na sousedním pozemku.

 • historická městská budova
 • potřeba rekonstrukce vnitřních prostor
 • projekt pro rekonstrukci součástí kupní ceny
 • terasa 50 m²

LOKALITA Rakousko – Kitzbühel

Kitzbühel se nachází zhruba 500 km od Prahy v rakouském Tyrolsku, v nadmořské výšce 762 m. Toto devítitisícové městečko leží na půli cesty mezi Innsbruckem a Salzburgem a je vhodné v zimním období nejen pro lyžaře, ale jsou zde také vynikající podmínky pro snowboarding či běžky. Top resort s více než 120 lety lyžařské tradice se rozprostírá na úpatí Kitzbüheler Hornu. Jde o jeden z nejexkluzivnějších skiareálů v Rakousku a o věhlasu střediska svědčí i členství v elitním sdružení alpských rezortů „The Best of the Alps“. Mezi lyžaři je slavná zejména sjezdovka Streit na Hannenkammu, kde se pořádá jeden z nejtěžších sjezdů Světového poháru.
Možností, jak využít polyžařského času je zde celá řada. Můžete například navštívit krytý bazén s tobogánem v Aquaréně nebo tenisovou halu, zajít si do místní restaurace či baru, anebo se projít po atraktivní pěší zóně, kde je mnoho luxusních obchodů a kasino.
V Kitzbühelu se dá ovšem trávit aktivně i letní čas. Město kamzíků zve na pěší turistiku a výlety po okolní přírodě, návštěvu malebného jezero Schwarzsee, kde se lze i na jeho západním břehu koupat, a golfoví nadšenci jistě ocení více jak 30 hřišť v Kitzbühelu a jeho blízkosti.

Mám zájem