Historický objekt, Praha 6

ID: 0121
  • 1 000 m²

    Nemovitost
  • 1 400 m²

    Zahrada
  • 7

    Parkování
  • Na vyžádání

O NEMOVITOSTI

Rezidence pochází ze 17. století, doby slavného českého baroka, a původně sloužila jako majestátní venkovské sídlo. Díky probíhající rekonstrukci v klasickém stylu projekt splňuje i ty nejnáročnější představy o moderním luxusním bydlení a pro své budoucí obyvatele se stane opravdovou soukromou svatyní a útočištěm. Objekt se prodává ve fázi hrubé stavby (tzv. shell & core), a nový vlastník si tak bude moci zvolit konečné vnitřní uspořádání i použité materiály. Vzhledem ke svému prostorovému řešení a lokalitě je nemovitost ideální také jako sídlo zahraniční ambasády či zázemí věhlasné společnosti.

Barokní perla v sousedství Pražského hradu

Budovu tvoří dvě prostorná křídla a centrální vyklenuté jádro o třech podlažích, která nabízejí přibližně 1000 m² obytné plochy doplněné ohromujícími 1400 m² soukromé zahrady a podzemní garáží pro 7 aut. Koncepce vychází z čistě barokní formy a odráží tradiční prvky slavných francouzských zámků, jako je například enfiláda dveří či majestátní centrální schodiště. Pro komfortní bydlení je nemovitost vybavena výtahem, který vede z podzemní garáže pro sedm aut (další tři parkovací místa se nachází na ulici) do prvního a druhého nadzemního podlaží.

Celé první podlaží se otevírá do francouzské zahrady, která nabízí soukromí a relaxaci uprostřed vzrostlé zeleně plynule navazující na park. V prvním podlaží se nachází kuchyně s připojeným vinným sklípkem, ze které se vchází do jídelny a dále do hlavního salónu. Druhé křídlo pak ukrývá bar s hernou, televizní místnost a bazén. Ve druhém podlaží se nachází hlavní ložnice s prostornou šatnou a dvěma koupelnami. Západní křídlo pak nabízí prostor pro pracovnu a knihovnu. Další ložnice jsou situovány ve třetím podlaží. V centrální části se nachází soukromá posilovna a domácí lázně se saunou, vířivkou a prostorem pro relaxaci.

LOKALITA – Praha 6

Nejprestižnější městská část proslula svými okázalými vilami, ulicemi lemovanými stromy a také rozlehlými parky. Jako pražská diplomatická čtvrť a sídlo mnoha zahraničních osobností má elegantní a kosmopolitní atmosféru. Nachází se zde celá řada divadel, galerií, restaurací a barů, které poskytují bohaté kulturní i společenské vyžití. Díky bezpečnému a klidnému okolí i prvotřídním školám je to navíc ideální místo pro založení rodiny.

Praha 6 přináší svým obyvatelům to nejlepší z obou světů: pohodlný domov v poklidném prostředí plném zeleně a zároveň přímý přístup ke všem benefitům městského života. Na Pražský hrad i do Starého Města lze snadno dojít pěšky, příjemnou procházkou kolem řady parků a nádherných vil. Rezidence se navíc nachází pár minut od Strahovského tunelu, kterým lze rychle a jednoduše dojet do nákupního centra Nový Smíchov. Poloha je ideální také jako výchozí bod pro cestovatele – objekt je napojen na městský okruh i komunikační síť a pražské mezinárodní letiště je pouze 15 minut odtud.

Mám zájem