Byty, Praha 1 – Staré Město

ID: 0125_A
  • Na vyžádání

Tabulka bytů

Číslo bytu Patro Dispozice Výměra Terasa Parkování Cena Status PDF
A1 1 & 2 Shell and core 361 M2 170  M2 Ano Na vyžádání Prodáno
A2 3 Shell and core 185 M2 0  M2 Ano Na vyžádání Na prodej

O NEMOVITOSTI

Obecní Dvůr představuje koncept luxusního bydlení v srdci pražského Starého Města. Přeměna historického klenotu na 12 exkluzivních rezidencí proběhla pod taktovkou renomovaného španělského architekta Ricarda Bofilla a spojuje v sobě moderní standardy bydlení, nejkvalitnější materiály a historické prvky původní budovy. Jedná se o uzavřenou rezidenční komunitu poskytující svým obyvatelům maximální soukromí a bezpečí. Samozřejmostí je podzemní parkoviště, privátní areál dvora plný zeleně, recepce s nepřetržitým provozem a nejnovější bezpečnostní technologie v rámci celého areálu.

Rezidenční komplex Old Town Court se skládá ze tří částí – A, B a C. Každá ze tří částí je svou architekturou i charakterem bydlení naprosto jedinečná, společně se však doplňují a harmonicky zapadají do okolní zástavby. Díky nově postavené budově A vznikl soukromý areál dvora plný zeleně výhradě pro obyvatele objektu. Interiéry jsou vybaveny nejmodernějšími a sofistikovanými technologiemi, a zároveň poskytují plnou flexibilitu pro individuální úpravy vnitřního uspořádání i materiálového řešení budoucích majitelů.

Budova A: Moderní bydlení v historickém centru města 

Tato zcela nově postavená část uzavřela areál dvora do privátního komplexu a vyznačuje se moderním architektonickým pojetím, které mu v historickém centru města dává naprosto ojedinělý charakter. Prostorné, vzdušné byty nabízejí díky velkým oknům maximální přísun denního světla. V této budově se nachází centrální 24/7 recepce a podzemní parkování pro všechny části projektu.  Aktuálně jsou v této budově k dispozici dva byty. Duplex (A1) zaujme terasou o rozloze 170 m², která skýtá zajímavé možnosti využití pro venkovní odpočinek. Tento duplex může být v případě zájmu rozdělen na dva samostatné byty, které si i nadále zachovají svůj velkorysý prostorový charakter. Obě jednotky se nabízejí ve stavu shell & core, tzn. hrubá stavba, takže budoucí majitelé mají možnost ovlivnit interiérové uspořádání i materiálové řešení.

HISTORIE

Historie Obecního Dvora se začala psát v druhé polovině 15. století. V průběhu 19. a 20. století unikla většina budov jako zázrakem demolici v rámci radikální přestavby a modernizaci města. Obecní Dvůr kombinuje historické slohy od renesance přes baroko až po neoklasicismus a je tedy i nyní živoucím důkazem architektonického rozvoje města Prahy. Za dobu své existence plnil Obecní Dvůr řadu funkcí především provozního charakteru, sloužil například jako Královská požární zbrojnice. Milovníci literatury mají tuto oblast spojenou s příběhy Rychlých šípů od Jaroslava Foglara jako „pražská Stínadla“. Dnes je komplex dvora oázou v soukromí v historickém centru města a ideálním místem pro rodinné bydlení.

  • uzavřená rezidenční komunita
  • 2 byty k prodeji, rozloha 361 m² a 185 m²
  • stav shell & core
  • prostorné, vzdušné byty
  • podzemní parkoviště, privátní areál dvora
  • recepce s nepřetržitým provozem

LOKALITA Praha 1 – Staré Město

Nejprestižnější část Prahy je definována ulicemi Pařížská, Dlouhá, Kozí a Bílkova. Právě zde se v tichém zákoutí ukrývá Obecní Dvůr, obklopen ikonickými památkami a malebnými náměstíčky. Z tiché soukromé zahrady vstoupí jeho obyvatelé přímo do pulzujících uliček Starého Města, které nabízejí nespočet šarmantních kaváren, gurmánských restaurací a specializovaných obchůdků rozesetých v dlážděných uličkách.

Mám zájem