Byt, Praha 1 – Staré Město

ID: 0105_C51
 • 148 m²

  Nemovitost
 • 4

  Patro
 • 3

  Ložnice
 • 2

  Koupelny
 • 19 266 000

O PROJEKTU

Byt o rozloze 148 m² se třemi ložnicemi se nachází ve čtvrtém patře unikátního projektu Palác Dlouhá v centru Prahy. Palác Dlouhá je výjimečný projekt luxusního bydlení v srdci pražského Starého Města. Prošel kompletní rekonstrukcí a citlivě tak propojuje původní stavební styl art deco s moderními standardy bydlení. Pro příklad, jak citlivě museli architekti balancovat na hraně mezi oběma póly, se stačí projít veřejně přístupnými částmi domu. Původní jsou například dřevěná madla schodišťových zábradlí, kompletně repasovaná byla okna nebo unikátní osvětlovací světlíky v pasáži. Fasádě i střeše pak nejmodernější materiály dodaly lesk, jaký měly před osmdesáti lety.

Komfort bydlení je zajištěn podzemním parkováním v objektu, divadlem a nákupní Gurmet Pasáží v přízemí, která potěší všechny labužníky svým širokým výběrem čerstvých mezinárodních i lokálních potravin ve spojení s kreativitou jednotlivých konceptů. Příkladem může být proslulé řeznictví Naše Maso skupiny Ambiente, vyhlášené street-bistro Hany Michopulu Sisters nebo prvotřídní bageterie Bánh Mì Makers.

Shell & Core

Byty v Paláci Dlouhá jsou nabízeny ve stavu shell & core, tzn. v hrubém stavu bez jakýchkoliv nevynucených příček a zdí, včetně nových vstupních dveří, replik původních nebo repase stávajících oken a přivedení nových rozvodů i médií na hranici bytu. Příčky a zdi jsou v bytech vystavěny až po koupi, a to v místech, kde budou nejlépe vyhovovat novým majitelům. Klient má tak možnost ovlivnit nejen výběr materiálů, ale i interiérové řešení, čímž je poskytnuta maximální míra flexibility při dispozičním i interiérovém řešení.

Pro klienty, kteří hledají již dokončené byty připravené k okamžitému nastěhování či pronájmu, projekt nabízí dvě plně dokončené jednotky s dispozicí 2+kk a jeden nadstandardně vybavený apartmán s dispozicí 3+kk. 

HISTORIE

Dům čp. 727/I, Dlouhá 39 a 41 se původně jmenoval „U tří jetelových lístků“. První zmínky o domech na této adrese pocházejí ze čtrnáctého století, přičemž o pár desetiletí později lze oblast dnešního Náměstí republiky označit za jednu z nejrychleji se rozvíjejících zón města. Palác v podobě, jak ho známe dnes, zde vyrostl v minulém století, přesně v roce 1928, na místě původní barokní zástavby. Z té byla zachována pouze fasáda dvoupatrového nárožního domu směrem do Dlouhé ulice, vše ostatní vyplnila novostavba z pera architekta Paula Sydowa a stavitele, velkoobchodníka, Otomara Sušického. Půdorys stavby kopíruje tvar písmene E obráceného k západu, do vyšších pater vede čtveřice vchodů s vlastními schodišti a výtahy. Nejvýznamnějším prostorem paláce se ihned po dostavbě stala pasáž se dvěma atrii, nabízející Pražanům místa k setkání i k odpočinku.

 • rozloha 148 m²
 • kompletní rekonstrukce
 • shell & core stav
 • v srdci pražského Starého Města
 • podzemním parkování v objektu
 • divadlo a nákupní Gurmet Pasáží v přízemí

 

LOKALITA Praha 1 – Staré Město

Palác Dlouhá stojí na nároží ulic Dlouhá a Hradební, jen pár minut chůze od Staroměstského náměstí. V okolí jsou obchodní domy Kotva a Palladium, které nabízejí bohaté nákupní příležitosti, stejně jako nejznámější a nejvýznamnější pěší zóna v Praze, ulice Na Příkopě. Za zdůraznění stojí také blízkost nejluxusnější pražské nákupní adresy, ulice Pařížské, nebo nedaleká náplavka a Letenské sady. Přestože je dům součástí Starého Města, lze vyzdvihnout jeho perfektní dopravní dostupnost. Parkování nabízí jak Palác samotný, tak podzemí blízkých obchodních domů Kotva a Palladium. Za pár minut pohodlné chůze dojdete také na nástupiště všech tří linek metra, a na tramvajovou linku číslo 5, 14 a 8 (zastávka: Dlouhá třída). Nedaleko Paláce je dvojice nejdůležitějších pražských nádraží – nově zrekonstruované Hlavní a Masarykovo.

*vizualizace interiérů ve fotogalerii neodpovídají skutečnému stavu a slouží pro ilustraci budoucího stavu

Mám zájem