Penthouse, Praha 1 – Nové Město

ID: 0148
 • 355 m²

  Nemovitost
 • 49 m²

  Terasy
 • 7

  Pokojů
 • 3

  Parking
 • Na vyžádání

O NEMOVITOSTI

Designový penthouse o rozloze 421 m² se nachází v pátém a šestém podlaží budovy z konce 19. století v lukrativní pražské čtvrti Nové Město. Nabízí střešní terasy o rozloze 49 m² s 360° výhledem na panorama města, podzemní parkování pro 3 auta a vinný sklep.

Dispoziční řešení o 7 pokojích vyniká praktičností a návrh ve stylu art deco poskytuje originálně řešenému prostoru nenucenou eleganci. Hlavní společenská místnost se nachází v přízemí bytu a nabízí otevřenou obytnou část s krbem, kuchyní s jídelnou. V tomto patře jsou dále dvě ložnice, zimní zahrada s uzavřeným balkonem, koupelna, toaleta pro hosty a prostorná šatna. Skleněná podlaha na galerii ve vyšším patře vás provede do ložnice s přístupem na terasu s dechberoucími panoramatickými výhledy na celé město včetně Pražského hradu, Národního divadla či Petřína.

Styl interiéru je charakterizován kombinací čistých jednoduchých linií s originálními prvky, které se odráží v luxusním italském nábytku Minotti s přidáním obrazů, portrétů a soch známých umělců. Architekt Leoš Válka, zakladatel a ředitel centra současného umění DOX, vybavil tento exkluzivní byt vysoce kvalitním zařízením včetně několika uměleckých skvostů. Jedním z mnoha příkladů jsou bronzové pumy proslulého sochaře Michala Gabriela nebo umělecká díla od designéra Bořka Šípka. Vybavení splňuje ty nejvyšší požadavky: dubové podlahy, velkoformátové dlaždice, ozvučení BANG & OLUFSEN ve všech pokojích anebo inteligentní systém řízení domácnosti. Velkoformátová střešní okna dodávají bytu dostatek denního světla a jsou vybavena žaluziemi na dálkové ovládání.

 • 355 m², 7 pokojů
 • střešní terasy
 • vybaveno italským nábytkem
 •  v blízkosti nábřeží Vltavy

LOKALITA – Praha 1, Nové Město

Vojtěšská ulice vede nedaleko od Národníh divadla okolo kostela sv. Vojtěcha až k Myslíkově ulici. Poněkud klikatě kopíruje Masarykovo nábřeží na úrovní Žofínského paláce. Masarykovo nábřeží bylo dříve také klikaté, díky četným zátokám a mlýnům, dnes je ale jednou z nejprestižnějších adres hlavního města. Přímo pod ním vede oblíbená Náplavka, která je díky své jedinečné atmosféře vyhlášenou společenskou a kulturní tepnou metropole.

Mám zájem