Pivovar, Praha 7 – Troja

ID: 0289
  • 2 400 m²

    Nemovitost
  • 3 700 m²

    Pozemek
  • 110 000 000

O NEMOVITOSTI

Unikátní investiční objekt před rekonstrukcí v pražské Troji přímo sousedící se Zoologickou zahradou a s Trojským zámkem, v oblíbené rezidenční a turistické lokalitě na pobřeží Vltavy. Budovy bývalého pivovaru nabízejí čistou podlažní plochu 2 400 m² na celkové rozloze pozemku 3 700 m².

Historie

O Trojském pivovaru se uvádí, že byl vybudován ve stejné době jako zámek, tedy na sklonku 17. století. Svému účelu sloužil do konce 19. století, kdy podlehl konkurenci i přesto, že byl ve 2. polovině 19. století modernizován zavedením parního provozu. Poté sloužil objekt k různým účelům, napři. Výrobě likérů, nebo jako provozovna Rolnické družstevní mlékárny ve 30. letech. Tato mlékárna přinášela řadu inovací a patrně ji lze spojovat s počátky průmyslové výroby tavených sýrů či ovocných jogurtů.
Během 2. světové války sloužil jako sídlo různým “majitelům”. V roce 1973 začal být Trojský pivovar využíván jako sklad obchodního domu Bílá labuť. Část komplexu byla zbořena a nahradily ji smontované haly. Hlavní budovu postihly horkou jehlou šité, anebo zcela provizorní, úpravy a přestavby, které ničily její charakter a reálně ji poškozovaly. Po povodni v roce 2002 už areál jen chátral a zarůstal náletem. Následně byl pivovar zakoupen soukromým subjektem, který celý objekt vyčistil a sanoval a aktuálně na nádvoří pivovaru a v přilehlé hale pořádá oblíbenou víkendovou Art&Food ZOOnu.

Záměr

Stávající majitelé připravili koncept revitalizace starého pivovaru do podoby sloužící pro obchodní a veřejné účely. Součástí projektu je hotel s konferenčními kapacitami, obchodní a gastronomické jednotky, wellness zóna a dále projekt potenciálně počítá i s využitím jako hlavního výstupu Zoo a obchodními jednotkami pro merchandising Zoo.

Mám zájem