Byt, Praha 5 – Malvazinky

ID: 0122_2
 • 171 m²

  Výměra
 • 3

  Ložnice
 • 2

  Koupelny
 • 17 950 000

O PROJEKTU

Projekt Vila Peroutkova, který vznikl díky kompletní rekonstrukci historické vily z 30tých let, se nachází v atraktivní pražské vilové čtvrti Malvazinky. Nabízí velkorysé bydlení pro milovníky funkcionalistického stylu. Díky citlivému skloubení původní architektury s moderní nástavbou si Vila Peroutkova zachovává nadčasový charakter, geometrickou jednoduchost a současně své dobové génius loci.

Tento byt je umístěn ve druhém nadzemním podlaží a nabízí tři ložnice orientované do klidné zahrady. Hlavní ložnice je vhodně doplněna o praktickou průchozí šatnu, balkon a privátní koupelnu. Charakteristický stavební prvek umocňující atmosféru první republiky je prosklený rizalit (výstupek na postranní části budovy) v obývacím pokoji propojeném s kuchyní. K bytu náleží parkovací stání na pozemku projektu.

 • 171 m², 3 ložnice
 • masivní dubové podlahy
 • prosklený rizalit
 • parkovací stání

LOKALITA Praha 5 – Malvazinky

Malvazinky jsou klidnou rezidenční lokalitou vhodnou jak pro rodiny s dětmi, které využijí množství zeleně, tak mladé páry, jež láká bohaté sociální a kulturní vyžití nedalekého Smíchova. Svahy Malvazinek v dřívějších dobách pokrývaly vinice, s rozšiřováním Prahy však vinná réva musela ustoupit zástavbě. Oblíbená čtvrť pojmenovaná po malostranském měšťanovi Tomáši Malvazym, který zde v roce 1628 založil usedlost Malvazinka, si dodnes uchovala poklidnou prvorepublikovou, až lázeňskou atmosféru. Podtrhují ji obrovské zelené plochy včetně parku Santoška nebo Pavího vrchu.

Procházka ulicemi Malvazinek připomíná exkurzi za klenoty meziválečné vilové architektury: pod stylovými stavbami jsou podepsáni autoři jako Jan Gillar, Ernst Mühlstein nebo Adolf Loos. Zajímavým kontrastem k honosným vilám je unikátní kolonie barevných dělnických minidomků. Útulné místo, kde na každém rohu dýchá historie, okouzlilo i herečku Aňu Geislerovou, která zde žije.

Rodiny s malými dětmi mají v bezprostřední blízkosti školku, základní školu, ordinaci pediatra, množství hřišť a další infrastruktury. Pro tenisty jsou zde kurty TJ Santoška, milovníci bruslení mohou vyrazit na zimní stadion Nikolajka a golfisté na devítijamkové hřiště Golf Club Praha. Přímo ve vedlejším domě je příjemná restaurace se zahrádkou Na Vinici a k nákupům zvou obchodní centra Anděl, Nový Smíchov či Galerie Butovice.

Mám zájem