Mám zájem

Zámek, Střední Čechy

Zámek, Střední Čechy

Zámek, Střední Čechy

ID: 0177

  • Užitná plocha 5500 m²
  • Zámecká zahrada 14 306 m²
  • Sklep Ano
  • Cena Na vyžádání

Další informace o nemovitosti

  • Zahrada s parkem
  • Nádvoří s kašnou
  • Dlouholetá historie
  • Po rekonstrukci

Další informace o nemovitosti

Czech Republic Sotheby’s Int. Realty představuje prodej unikátního historického zámku ve Středních Čechách. Tento rozsáhlý zámecký komplex čítá více než 5 500 m² užitné plochy a zámecká zahrada s parkem zaujímá více než 14 306 m². Zámek disponuje i dalšími prostory půdy a sklepů.  
Historie zámku sahá až do středověku, kdy byla na místě postavena gotická tvrz, následně byl vybudován renesanční lovecký zámeček. Postupem času se zámecký areál rozrostl o barokní křídlo a empírovou část i proslulou oranžerii. V 19. století proběhla pod vedením významného vídeňského architekta náročná rekonstrukce a úprava areálu v neorenesančním stylu, dle módního trendu té doby. Touto přestavbou zámek získal svou dnešní podobu. Vznikla jednopatrová historizující budova o čtyřech křídlech, která uzavírají obdélné nádvoří s kašnou. Na stavbě se snoubí renesanční, barokní, empírové a novorenesanční prvky.

Nyní slouží zámecký areál jako kulturní a společenské centrum. Výstavní prostory a majestátní sály jsou přístupné veřejnosti na různé významné společenské či soukromé akce. Část budovy v současné době slouží i jako luxusní ubytovací zázemí. Díky citlivé rekonstrukci posledních let dýchá zámek neopakovatelnou historickou atmosférou a představuje investiční příležitost s výjimečným potenciálem.

 

Lokalita - Vysočina, Posázaví

Zámek se nachází v malebné krajině Posázaví. Oblíbený kulturní i turistický region je rozpůlen mezi Vysočinu a Středočeský kraj. Krásná okolní příroda nabízí bezpočet výletních možností, sportovního i odpočinkového vyžití. Praha i Brno jsou od zámky vzdáleny zhruba 80 minut jízdy.

Nemovitost na mapě

Tuto nemovitost má na starosti

Jitka Daňková

Senior Broker

Broker - Jitka Daňková

Mám zájem

Kontaktujte naši kancelář prostřednictvím formuláře nebo nám zavolejte v pracovní dny na náš zákaznický servis +420 728 744 744 v čase mezi 09:00 – 17:00. Jsme tu pro Vás.